Dale's St. Paul Cashspiel
Curling Scores
Dale's St. Paul Cashspiel
|
| Draw Oct 11 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bella Hagenbuch Utica, IL |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 1 | |||
| Bridget Becker Naseby, NZL |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | X | 6 | ||
Event Statistics
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 10.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.10 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 9.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
| Games: | 60 |
| Record: | 39W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Beth Peterson (Sep 26, 2025)
> 3 in 4th End vs. Bobae Kang (Sep 25, 2025)
> 3 in 1st End vs. Jessie Hunkin (Sep 6, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Yuina Miura (Sep 5, 2025)
> 3 in 7th End vs. Rebecca Morrison (Aug 24, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 4th End vs. Jessie Hunkin (Sep 6, 2025)
> 3 in 1st End vs. Elizabeth Cousins (Aug 9, 2025)
> 3 in 4th End vs. Delaney Strouse (Aug 9, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Madeleine Dupont (Aug 22, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Delaney Strouse (Aug 8, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















