Dale's St. Paul Cashspiel
Curling Scores
Dale's St. Paul Cashspiel
|
| Draw Oct 11 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Eunjung Kim Gangneung, KOR |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 5 | X | X | X | 7 | ||
| Christine McMakin Fargo, ND |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 2 | |||
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 10.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
| Games: | 42 |
| Record: | 22W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 38 |
| Record: | 18W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Kelsey Ostrowski (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 5th End vs. Lila Koe (Sep 26, 2025)
> 3 in 8th End vs. Christine McMakin (Sep 14, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Tabitha Peterson (Nov 12, 2025)
> 3 in 9th End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 3 in 8th End vs. Tabitha Peterson (Nov 11, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Delaney Strouse (Nov 11, 2025)
> 3 in 7th End vs. Christine McMakin (Oct 11, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Shawna Simpson (Sep 26, 2025)
> 3 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 13, 2025)
> 3 in 7th End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















