Dale's St. Paul Cashspiel
Curling Scores
Dale's St. Paul Cashspiel
Oct 9 - 12, 2025
|
| Draw Oct 10 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Julia Pekowitz Boston, MA |
2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | |||
| Bridget Becker Naseby, NZL |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 8 | ||
Event Statistics
Julia Pekowitz
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Bridget Becker
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Julia Pekowitz
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Bridget Becker
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Julia Pekowitz
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Andie McDonald (Nov 1, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Cheyenne Ehnes (Nov 1, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 7 in 7th End vs. Delaney Strouse (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Kim Rhyme (Oct 10, 2025)
Bridget Becker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















