Dale's St. Paul Cashspiel
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dale's St. Paul Cashspiel
Oct 9 - 12, 2025
|
| Draw Oct 10 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Elizabeth Cousins Nashua, NH |
![]() |
3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 3 | X | X | 10 | ||
| Christine McMakin Fargo, ND |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | X | 3 | |||
Event Statistics
Elizabeth Cousins
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Christine McMakin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.20 |
| PA/G: | 10.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Elizabeth Cousins
| Games: | 50 |
| Record: | 28W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Christine McMakin
| Games: | 30 |
| Record: | 15W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Elizabeth Cousins
Christine McMakin
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Andie McDonald (Nov 1, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Cheyenne Ehnes (Nov 1, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 7 in 7th End vs. Delaney Strouse (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Kim Rhyme (Oct 10, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















