Dale's St. Paul Cashspiel
Curling Scores
Dale's St. Paul Cashspiel
Oct 9 - 12, 2025
|
| Draw Oct 10 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Eunjung Kim Gangneung, KOR |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 7 | ||
| Ann Podoll Fargo, ND |
0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 10 | |||
Event Statistics
Eunjung Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Ann Podoll
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Eunjung Kim
| Games: | 42 |
| Record: | 22W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Ann Podoll
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Eunjung Kim
Ann Podoll
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Andie McDonald (Nov 1, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Cheyenne Ehnes (Nov 1, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 7 in 7th End vs. Delaney Strouse (Oct 9, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Kim Rhyme (Oct 10, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















