MCT Border Cup
Curling Scores
MCT Border Cup
Oct 2 - 5, 2025
|
| Draw Oct 4 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Timothy Hodek Fargo, ND |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | ||
| Megan Stopera Minneapolis, MN |
0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
Event Statistics
Timothy Hodek
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.21 |
| PA/G: | 5.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Megan Stopera
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Timothy Hodek
| Games: | 34 |
| Record: | 18W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 7.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Megan Stopera
| Games: | 14 |
| Record: | 6W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Timothy Hodek
Megan Stopera
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















