Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 1 - 6, 2025
|
| Draw Oct 5 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Satsuki Fujisawa Kitami, JPN |
![]() |
3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 6 | ||
| Melodie Forsythe , NB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Melodie Forsythe
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 11.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Satsuki Fujisawa
| Games: | 85 |
| Record: | 55W - 30L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Melodie Forsythe
| Games: | 42 |
| Record: | 23W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 7.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Satsuki Fujisawa
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Ikue Kitazawa (Aug 9, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Yuina Miura (Aug 6, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 5, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 5th End vs. Bobae Kang (Oct 1, 2025)
Melodie Forsythe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















