Beaumont Boston Pizza U18 Womens Spiel
Curling Scores
Beaumont Boston Pizza U18 Womens Spiel
Sep 26 - 28, 2025
|
| Draw Sep 26 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Makenzie Kennedy Beaumont, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 5 | |||
| Callie Padget Okotoks, AB |
![]() |
3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | X | 8 | ||
Event Statistics
Makenzie Kennedy
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 10.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Callie Padget
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 10.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Makenzie Kennedy
Callie Padget
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












