ATB Okotoks Classic
Curling Scores
ATB Okotoks Classic
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 13 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jacob Libbus Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | |||
| Rylan Kleiter Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 7 | ||
Event Statistics
Jacob Libbus
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 9.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Rylan Kleiter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Season Statistics
Jacob Libbus
| Games: | 50 |
| Record: | 26W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Rylan Kleiter
| Games: | 67 |
| Record: | 30W - 37L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Jacob Libbus
Rylan Kleiter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















