ATB Okotoks Classic
Curling Scores
ATB Okotoks Classic
Sep 11 - 14, 2025
|
| Draw Sep 11 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | X | 9 | |||
| Cody Tanaka Kamloops, BC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jordon McDonald
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Cody Tanaka
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Jordon McDonald
| Games: | 61 |
| Record: | 35W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Cody Tanaka
| Games: | 35 |
| Record: | 20W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.96 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Jordon McDonald
Cody Tanaka
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















