Stirling Mixed Doubles Invitational
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stirling Mixed Doubles Invitational
Aug 25 - 27, 2025
|
| Draw Aug 27 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jackson/Waddell Stirling, SCO |
0 | X | 0 | |||||||||
| Morrison/Lammie Stirling, SCO |
![]() |
1 | X | 1 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jackson/Waddell
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.90 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Morrison/Lammie
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jackson/Waddell
Morrison/Lammie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: SF -- Wed, Aug 27 -- 8:30am GMT | |||
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) | |
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) |
| Dodd/Moua | 8 | Final | |
| Duff/Whyt | 1 | (6) ![]() |
|
| Thie/Drop | 4 | Final | |
| Gill/Hewi | 6 | (7) ![]() |
|
| Jack/Wadd | 0 | Final | |
| Morr/Lamm | 1 | (1) | |
| Kald/Lill | 7 | Final | |
| Schw/Schw | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















