Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 26 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kim/Kwon Daegu, KOR |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Kim/Yoo Gangwon, KOR |
![]() |
3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | X | 13 | |||
Event Statistics
Kim/Kwon
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 11.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Season Statistics
Kim/Kwon
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.42 |
| PA/G: | 11.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Scoring Records - Season
Kim/Kwon
Kim/Yoo
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













