Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 23 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Park/Kim Seoul, KOR |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | ||
| Kim/Yoo Gangwon, KOR |
0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
Event Statistics
Park/Kim
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Season Statistics
Park/Kim
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Scoring Records - Season
Park/Kim
Kim/Yoo
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














