Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 23 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shin/Jeon Chungbuk, KOR |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | ||
| Hwang/Park Gyeonggi, KOR |
1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | |||
Event Statistics
Shin/Jeon
| Games: | 8 |
| Record: | 0W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 11.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Hwang/Park
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Shin/Jeon
| Games: | 8 |
| Record: | 0W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 11.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Hwang/Park
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Scoring Records - Season
Shin/Jeon
Hwang/Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












