Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 22 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Kang/Lee Jeonbuk, KOR |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7 | ||
| Hwang/Park Gyeonggi, KOR |
0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | |||
Event Statistics
Kang/Lee
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.64 |
| PA/G: | 9.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Hwang/Park
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Kang/Lee
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.64 |
| PA/G: | 9.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Hwang/Park
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Scoring Records - Season
Kang/Lee
Hwang/Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














