Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 22 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kim/Yoo Gangwon, KOR |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Kim/Lee Seoul, KOR |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
Event Statistics
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Kim/Lee
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Kim/Yoo
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Kim/Lee
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Kim/Yoo
Kim/Lee
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















