Australia Womens Curling Championships
Curling Scores
Australia Womens Curling Championships
May 15 - 20, 2025
|
| Draw May 16 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Amanda Hlushak , AUS |
![]() |
2 | 0 | 3 | 1 | 1 | 4 | 0 | X | 11 | ||
| Meighen Katz , AUS |
0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Amanda Hlushak
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.95 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Meighen Katz
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.62 |
| PA/G: | 18.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Amanda Hlushak
Meighen Katz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












