Saskatchewan Senior Mens Provincials
Curling Scores
Saskatchewan Senior Mens Provincials
Mar 27 - 30, 2025
|
| Draw Mar 28 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jeff Hartung Langenburg, SK |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Bruce Korte Saskatoon, SK |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
Jeff Hartung
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Bruce Korte
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 4.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeff Hartung
Bruce Korte
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 5 -- Fri, Mar 28 -- 2:00pm MT | |||
| Hartung | 6 | Final | |
| Korte | 7 | (EE) ![]() |
|
| Mass | 5 | Final | |
| Brown | 3 | (8) ![]() |
|
| Sutherland | 9 | Final | |
| Bitz | 4 | (6) ![]() |
|
| Hartung | 6 | Final | |
| Korte | 7 | (EE) ![]() |
|
| Mass | 5 | Final | |
| Brown | 3 | (8) ![]() |
|
| Sutherland | 9 | Final | |
| Bitz | 4 | (6) ![]() |
| Hartung | 6 | Final | |
| Korte | 7 | (EE) ![]() |
|
| Mass | 5 | Final | |
| Brown | 3 | (8) ![]() |
|
| Sutherland | 9 | Final | |
| Bitz | 4 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















