WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Curling Scores
WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Mar 20 - 23, 2025
|
| Draw Mar 23 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Oestgaard/Eriksen Oslo, NOR |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
2 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Oestgaard/Eriksen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.29 |
| PA/G: | 10.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.75 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Oestgaard/Eriksen
Kaldvee/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Mar 23 -- 8:30am CET | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| Walc/Augu | 3 | Final | |
| Tiul/Totz | 8 | (7) | |
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Lipi/Styc | 8 | (8) | |
| Gaid/Bunc | 8 | Final | |
| Paul/Paul | 9 | (EE) | |
| Oest/Erik | 5 | Final | |
| Kald/Lill | 11 | (7) | |
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| Walc/Augu | 3 | Final | |
| Tiul/Totz | 8 | (7) | |
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Lipi/Styc | 8 | (8) | |
| Gaid/Bunc | 8 | Final | |
| Paul/Paul | 9 | (EE) | |
| Oest/Erik | 5 | Final | |
| Kald/Lill | 11 | (7) |
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| 8th | |||
| Walc/Augu | 3 | Final | |
| Tiul/Totz | 8 | (7) | |
| Zeli/Chab | 6 | Final | |
| Lipi/Styc | 8 | (8) | |
| Gaid/Bunc | 8 | Final | |
| Paul/Paul | 9 | (EE) | |
| Oest/Erik | 5 | Final | |
| Kald/Lill | 11 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














