USA Curling Junior National Championships
Curling Scores
USA Curling Junior National Championships
Apr 1 - 6, 2025
|
| Draw Apr 2 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Allory Johnson Blaine, MN |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 10 | |||
| Lily Rokke Fargo, ND |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 7 | ||
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Allory Johnson |
20 |
62 |
1.86 | 7.3 | 64% |
| 3: | Gianna Johnson |
20 |
61 |
1.76 | 6.5 | 63% |
| 2: | Morgan Zacher |
20 |
63 |
1.32 | 6.3 | 64% |
| 1: | Bailey Vaydich |
20 |
69 |
1.28 | 6.3 | 70% |
| TEAM TOTALS | 80 | 255 | 1.56 | 6.6 | 65% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Lily Rokke |
20 |
59 |
1.76 | 5.2 | 61% |
| 3: | Karena Thurlow |
20 |
63 |
1.52 | 7.5 | 64% |
| 2: | Olivia Johnson |
20 |
61 |
1.54 | 4.8 | 63% |
| 1: | Madilyn Johnson |
20 |
70 |
1.40 | 5.7 | 72% |
| TEAM TOTALS | 80 | 253 | 1.56 | 5.8 | 65% | |
Event Statistics
Allory Johnson
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.29 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Lily Rokke
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Allory Johnson
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.47 |
| PA/G: | 8.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Lily Rokke
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.97 |
| PA/G: | 10.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Allory Johnson
Lily Rokke
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















