Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Mar 16 - 22, 2025
|
| Draw Mar 17 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Neil/McDonald St. Thomas, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | ||||
| Henry/Gordon Winnipeg, MB |
![]() |
3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Neil/McDonald
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 9.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Henry/Gordon
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Neil/McDonald
Henry/Gordon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Mon, Mar 17 -- 7:00pm AT | |||
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) | |
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) |
| Gagn/Mori | 4 | Final | |
| Lott/Lott | 7 | (8) | |
| Bouc/Char | 1 | Final | |
| Jone/Lain | 11 | (6) ![]() |
|
| Jack/McCr | 4 | Final | |
| Papl/Van | 9 | (7) ![]() |
|
| Powe/Saun | 10 | Final | |
| West/Stew | 6 | (7) ![]() |
|
| Spru/Spru | 1 | Final | |
| Walk/Muyr | 8 | (6) | |
| Ford/Camp | 8 | Final | |
| Zhen/Piet | 6 | (EE) | |
| Sici/Will | 3 | Final | |
| Wasy/Koni | 8 | (6) | |
| Neil/McDo | 3 | Final | |
| Henr/Gord | 8 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















