USA Curling Senior National Championships
Curling Scores
USA Curling Senior National Championships
Mar 4 - 9, 2025
|
| Draw Mar 7 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kent Brorson , USA |
0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 5 | |||
| Bob Leclair , USA |
![]() |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kent Brorson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Bob Leclair
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kent Brorson
Bob Leclair
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Fri, Mar 7 -- 8:00am ET | |||
| Torkelson | 4 | Final | |
| Pustovar | 9 | (8) | |
| Brorson | 5 | Final | |
| Leclair | 8 | (7) | |
| Gleaton | 2 | Final | |
| Farbelow | 7 | (6) | |
| Torkelson | 4 | Final | |
| Pustovar | 9 | (8) | |
| Brorson | 5 | Final | |
| Leclair | 8 | (7) | |
| Gleaton | 2 | Final | |
| Farbelow | 7 | (6) |
| Torkelson | 4 | Final | |
| Pustovar | 9 | (8) | |
| Brorson | 5 | Final | |
| Leclair | 8 | (7) | |
| Gleaton | 2 | Final | |
| Farbelow | 7 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















