World Wheelchair Curling Championships
Curling Scores
World Wheelchair Curling Championships
Mar 10 - 16, 2025
|
| Draw Mar 11 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ogawa/Nakajima , JPN |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 | |||
| Wang/Yang , CHN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ogawa/Nakajima
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.62 |
| PA/G: | 8.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Wang/Yang
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.14 |
| PA/G: | 5.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ogawa/Nakajima
Wang/Yang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Tue, Mar 11 -- 9:00am GMT | |||
| Chri/Oerb | 5 | Final | |
| Rozk/Lasm | 8 | (8) ![]() |
|
| Ogaw/Naka | 6 | Final | |
| Wang/Yang | 5 | (8) ![]() |
|
| Lamp/Tuom | 6 | Final | |
| Jaqu/Deco | 9 | (8) ![]() |
|
| Dwye/Emt | 7 | Final | |
| Sveb/Skog | 9 | (8) ![]() |
|
| Chri/Oerb | 5 | Final | |
| Rozk/Lasm | 8 | (8) ![]() |
|
| Ogaw/Naka | 6 | Final | |
| Wang/Yang | 5 | (8) ![]() |
|
| Lamp/Tuom | 6 | Final | |
| Jaqu/Deco | 9 | (8) ![]() |
|
| Dwye/Emt | 7 | Final | |
| Sveb/Skog | 9 | (8) ![]() |
| Chri/Oerb | 5 | Final | |
| Rozk/Lasm | 8 | (8) ![]() |
|
| Ogaw/Naka | 6 | Final | |
| Wang/Yang | 5 | (8) ![]() |
|
| Lamp/Tuom | 6 | Final | |
| Jaqu/Deco | 9 | (8) ![]() |
|
| Dwye/Emt | 7 | Final | |
| Sveb/Skog | 9 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












