GOLDLINE Tour Finals
Curling Scores
GOLDLINE Tour Finals
Feb 28 - Mar 2, 2025
|
| Draw Mar 1 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Blackburn/Fortin Quebec, QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | 7 | ||
| Poisson/Fortin Quebec, QC |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Blackburn/Fortin
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.48 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.67 |
Poisson/Fortin
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.64 |
| PA/G: | 13.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.74 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Blackburn/Fortin
Poisson/Fortin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












