Hvidovre Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Hvidovre Mixed Doubles Cup
Feb 28 - Mar 2, 2025
|
| Draw Mar 1 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mueller/Ferguson Kitzbuehel, AUT |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 9 | |||
| Chang/Goldbeck Copenhagen, DEN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mueller/Ferguson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Chang/Goldbeck
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.81 |
| PA/G: | 12.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mueller/Ferguson
Chang/Goldbeck
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Sat, Mar 1 -- 8:00am CET | |||
| Muel/Ferg | 9 | Final | |
| Chan/Gold | 3 | (7) | |
| Immo/Sipi | 8 | Final | |
| Thom/Thom | 5 | (7) ![]() |
|
| Mosk/Suha | 6 | Final | |
| Vila/Jens | 8 | (7) ![]() |
|
| Yild/Caki | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 5 | (7) | |
| Muel/Ferg | 9 | Final | |
| Chan/Gold | 3 | (7) | |
| Immo/Sipi | 8 | Final | |
| Thom/Thom | 5 | (7) ![]() |
|
| Mosk/Suha | 6 | Final | |
| Vila/Jens | 8 | (7) ![]() |
|
| Yild/Caki | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 5 | (7) |
| Muel/Ferg | 9 | Final | |
| Chan/Gold | 3 | (7) | |
| Immo/Sipi | 8 | Final | |
| Thom/Thom | 5 | (7) ![]() |
|
| Mosk/Suha | 6 | Final | |
| Vila/Jens | 8 | (7) ![]() |
|
| Yild/Caki | 8 | Final | |
| Krup/Blah | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












