Sun City Cup
Curling Scores
Sun City Cup
Feb 20 - 23, 2025
|
| Draw Feb 21 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Magnus Sjoers Leksand, SWE |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
| Magnus Ramsfjell Trondheim, NOR |
![]() |
2 | 0 | 1 | 3 | 5 | X | 11 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Magnus Sjoers
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 17.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Magnus Ramsfjell
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.61 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Magnus Sjoers
| Games: | 27 |
| Record: | 8W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 10.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Magnus Ramsfjell
| Games: | 91 |
| Record: | 54W - 37L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 6L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Magnus Sjoers
Magnus Ramsfjell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















