Japanese Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Japanese Mixed Doubles National Championship
Dec 2 - 8, 2024
|
| Draw Dec 7 - 11:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Koana/Aoki Yamanasshi, JPN |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
| Matsumura/Tanida Nagano, JPN |
1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 2 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 10 |
| Record: | 9W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.35 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Matsumura/Tanida
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.49 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Koana/Aoki
Matsumura/Tanida
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















