FISU World University Games
Curling Scores
|
|||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||
FISU World University Games
Jan 16 - 23, 2025
|
| Draw Jan 18 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Italy Gilberti, C |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| Canada Gray-Withers, S |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Italy
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 11.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.25 |
| PA/G: | 4.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Italy
| Games: | 55 |
| Record: | 30W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.99 |
| PA/G: | 6.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Canada
| Games: | 60 |
| Record: | 31W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Italy
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












