Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Curling Scores
Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Jan 9 - 12, 2025
|
| Draw Jan 11 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jordan Peters Winnipeg, MB |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 7 | ||
| Jasmin Gibeau Montreal, MTL |
0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 8 | |||
Event Statistics
Jordan Peters
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 9.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Jasmin Gibeau
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 8.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Jordan Peters
| Games: | 49 |
| Record: | 24W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Jasmin Gibeau
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Jordan Peters
Jasmin Gibeau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















