Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Curling Scores
Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Jan 9 - 12, 2025
|
| Draw Jan 10 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrew Symonds St. John's, NL |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | ||
| P.N. Raju Hyderabad, IN |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
P.N. Raju
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.33 |
| PA/G: | 13.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 25 |
| Record: | 14W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.66 |
| PA/G: | 5.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
P.N. Raju
| Games: | 27 |
| Record: | 8W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 10.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Andrew Symonds
P.N. Raju
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















