Ontario Womens Open Qualifier
Curling Scores
Ontario Womens Open Qualifier
Jan 3 - 5, 2025
|
| Draw Jan 4 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jenny Madden Ottawa, ON |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Amanda Gebhardt Listowel, ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | 3 | X | 11 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jenny Madden
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.35 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Amanda Gebhardt
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Jenny Madden
| Games: | 18 |
| Record: | 4W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.78 |
| PA/G: | 9.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Amanda Gebhardt
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 10.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.26 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Jenny Madden
Amanda Gebhardt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















