Southern States Mixed Doubles
Curling Scores
Southern States Mixed Doubles
Dec 28 - 31, 2024
|
| Draw Dec 30 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hamilton/Peterson Columbus, OH |
![]() |
0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
| Williams/Straub Nashville, TN |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hamilton/Peterson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Williams/Straub
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 11.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.68 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hamilton/Peterson
Williams/Straub
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














