Duluth Cash Spiel
Curling Scores
Duluth Cash Spiel
|
| Draw Dec 22 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 5 | ||
| John Epping Sudbury, NO |
1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.53 |
| PA/G: | 4.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.52 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
| Games: | 90 |
| Record: | 63W - 27L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 5.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 94 |
| Record: | 71W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 5.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Jongduk Park (Oct 18, 2024)
> 6 in 6th End vs. Shinya Abe (Oct 17, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 7th End vs. Brad Gushue (Dec 15, 2024)
> 5 in 5th End vs. Brad Jacobs (Dec 14, 2024)
> 5 in 3rd End vs. Riku Yanagisawa (Oct 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Mark Kean (Oct 19, 2024)
> 4 in 8th End vs. Bruce Mouat (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 9th End vs. Kevin Koe (Dec 16, 2024)
> 3 in 3rd End vs. Scott Howard (Sep 14, 2024)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















