Duluth Cash Spiel
Curling Scores
Duluth Cash Spiel
Dec 20 - 22, 2024
|
| Draw Dec 21 - 3:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Darryl Sobering Denver, CO |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | X | 7 | |||
| Matthew Lannoye Poynette, WI |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darryl Sobering
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Matthew Lannoye
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 10.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Darryl Sobering
| Games: | 40 |
| Record: | 17W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Matthew Lannoye
| Games: | 14 |
| Record: | 7W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Darryl Sobering
Matthew Lannoye
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















