Duluth Cash Spiel
Curling Scores
Duluth Cash Spiel
Dec 20 - 22, 2024
|
| Draw Dec 21 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Sudbury, NO |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | X | 7 | ||||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NO |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
John Epping
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.52 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Trevor Bonot
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
John Epping
| Games: | 94 |
| Record: | 71W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 5.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Trevor Bonot
| Games: | 69 |
| Record: | 40W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 1L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 6.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
John Epping
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Jongduk Park (Oct 18, 2024)
> 6 in 6th End vs. Shinya Abe (Oct 17, 2024)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 7th End vs. Brad Gushue (Dec 15, 2024)
> 5 in 5th End vs. Brad Jacobs (Dec 14, 2024)
> 5 in 3rd End vs. Riku Yanagisawa (Oct 27, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Mark Kean (Oct 19, 2024)
> 4 in 8th End vs. Bruce Mouat (Sep 6, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 9th End vs. Kevin Koe (Dec 16, 2024)
> 3 in 3rd End vs. Scott Howard (Sep 14, 2024)
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















