SPCC Allstate U20 Junior Mens Bonspiel
Curling Scores
SPCC Allstate U20 Junior Mens Bonspiel
Nov 15 - 17, 2024
|
| Draw Nov 17 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nathan Schoenhardt Edmonton, AB |
![]() |
4 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | 10 | ||||
| Jasper Willkomm Inuvik, NT |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nathan Schoenhardt
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Jasper Willkomm
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.63 |
| PA/G: | 23.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nathan Schoenhardt
Jasper Willkomm
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












