O'Connor Glass Cornwall Junior Classic
Curling Scores
O'Connor Glass Cornwall Junior Classic
Nov 15 - 17, 2024
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Laurel Davies
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 9.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Aleena Mordeen
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.22 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Laurel Davies
Aleena Mordeen
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 9:00am AT | |||
| Forsythe | 7 | Final | |
| Blades | 6 | (8) | |
| Blades | 8 | Final | |
| Regan | 2 | (7) | |
| Weissent | 3 | Final | |
| Gaines | 6 | (7) | |
| Davies | |||
| Mordeen | |||
| Forsythe | 7 | Final | |
| Blades | 6 | (8) | |
| Blades | 8 | Final | |
| Regan | 2 | (7) | |
| Weissent | 3 | Final | |
| Gaines | 6 | (7) | |
| Davies | |||
| Mordeen |
| Forsythe | 7 | Final | |
| Blades | 6 | (8) | |
| Blades | 8 | Final | |
| Regan | 2 | (7) | |
| Weissent | 3 | Final | |
| Gaines | 6 | (7) | |
| Davies | |||
| Mordeen |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











