Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Nov 16 - 23, 2024
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Turkiye
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.66 |
| PA/G: | 5.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Poland
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.09 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Turkiye
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Poland
| Games: | 23 |
| Record: | 12W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Turkiye
Poland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













