Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Nov 13 - 16, 2024
|
| Draw Nov 16 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hopkins/Thurston , CAN |
0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | |||
| Benevides/Fowler , CAN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
Event Statistics
Hopkins/Thurston
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.55 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Benevides/Fowler
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hopkins/Thurston
Benevides/Fowler
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












