Mixed Doubles Super Series - Winnipeg
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Winnipeg
Nov 7 - 10, 2024
|
| Draw Nov 9 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nickel/Nickel Hudson, WI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
| Baker/Lott Selkirk, MB |
0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | 2 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nickel/Nickel
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.91 |
| PA/G: | 10.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Baker/Lott
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.45 |
| PA/G: | 8.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nickel/Nickel
Baker/Lott
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













