Saville Grand Prix
Curling Scores
Saville Grand Prix
Nov 1 - 3, 2024
|
| Draw Nov 2 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Zach Davies Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | X | 7 | ||||
| Kevin Tym Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
Event Statistics
Zach Davies
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.92 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Kevin Tym
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Zach Davies
Kevin Tym
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















