Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Curling Scores
Aly Jenkins Mixed Doubles Memorial
Oct 3 - 6, 2024
|
| Draw Oct 5 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Roenning/Braenden Lillehammer, NOR |
4 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | |||||
| Ector/Jacques Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||||
Event Statistics
Roenning/Braenden
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.73 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Ector/Jacques
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 11.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Roenning/Braenden
Ector/Jacques
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











