Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 10 - 14, 2024
|
| Draw Oct 12 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lukas Klima Prague, CZE |
0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 9 | |||
| Yves Stocker Oberwallis, SUI |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||
Event Statistics
Lukas Klima
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.81 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Yves Stocker
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.21 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lukas Klima
Yves Stocker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















