KW Fall Classic
Curling Scores
KW Fall Classic
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 21 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ikue Kitazawa Nagano, JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Jessica Corrado Lakefield, ON |
![]() |
2 | 2 | 2 | 1 | X | 7 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ikue Kitazawa
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Jessica Corrado
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ikue Kitazawa
Jessica Corrado
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















