USA Curling Club National Championships
Curling Scores
USA Curling Club National Championships
Apr 2 - 6, 2024
|
| Draw Apr 4 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Doug Schaak Portland, OR |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 8 | ||
| Darrick Kizlyk Denver, CO |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |||
Event Statistics
Doug Schaak
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.13 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Darrick Kizlyk
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Doug Schaak
Darrick Kizlyk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














