WCT Slovakia Mixed Doubles Cup II
Curling Scores
WCT Slovakia Mixed Doubles Cup II
Mar 14 - 17, 2024
|
| Draw Mar 15 - 9:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sykorova/Sykora Bratislava, SVK |
![]() |
2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 3 | X | 13 | ||
| Valachova/Jurkovic Bratislava, SVK |
0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sykorova/Sykora
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 10.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Valachova/Jurkovic
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 15.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Sykorova/Sykora
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 8.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Sykorova/Sykora
Valachova/Jurkovic
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












