English National Curling Championships
Curling Scores
English National Curling Championships
Feb 22 - 25, 2024
|
| Draw Feb 25 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Rob Retchless Kent, ENG |
0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 9 | ||||
| Fraser Clark Kent, ENG |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rob Retchless
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.32 |
| PA/G: | 3.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Fraser Clark
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Rob Retchless
| Games: | 29 |
| Record: | 20W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.01 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Rob Retchless
Fraser Clark
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














