Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 22 - 25, 2024
|
| Draw Feb 22 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Feldkamp/Villard Cambridge, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 8 | |||
| Burghout/Thompson Toronto, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Feldkamp/Villard
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 8.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Burghout/Thompson
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 10.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Burghout/Thompson
| Games: | 51 |
| Record: | 24W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.35 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Feldkamp/Villard
Burghout/Thompson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














