BC Scotties
Curling Scores
BC Scotties
Jan 23 - 28, 2024
|
| Draw Jan 23 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Clancy Grandy Vancouver, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 7 | ||
| Diane Gushulak Vancouver, BC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Clancy Grandy
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.43 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Diane Gushulak
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.62 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Clancy Grandy
| Games: | 76 |
| Record: | 44W - 32L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Diane Gushulak
| Games: | 11 |
| Record: | 3W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Clancy Grandy
Diane Gushulak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















