Winter Youth Olympic Games - Mixed
Curling Scores
Winter Youth Olympic Games - Mixed
Jan 20 - 25, 2024
|
| Draw Jan 23 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nigeria Charles, G |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| China Li, Z |
![]() |
6 | 3 | 5 | 0 | 6 | 2 | X | 22 | |||
Event Statistics
Nigeria
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.36 |
| PA/G: | 30.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.85 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
China
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.49 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Nigeria
China
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












